Vinyasa Yoga

Vinyasa Yoga

Farklı asanaların bir akış düzeni içinde arka arkaya getirilerek yapıldığı bir yoga türüdür. Dışarıdan bakıldığında dans akışına benzetilen bu tür nefesin yönlendirmesi ile hareketli bir yoga stilini oluşturur.

Pozlar içinde akış esas alınır. Her bir poz bir diğeri ile nefes aracılığı ile bağlanır ve akış içinde yapılan seriler öğrenciye meditatif bir ortam yaratır.

Vinyasa yoga, hayatında hiç yoga yapmayanlar için ilk başlarda biraz zorlu gelebilir. Hatha yoga ile yoga pozlarına aşinalık kazandıktan sonra vinyasa yoga derslerine katılmak daha uygun olacaktır.

Öğrencinin bütünsel duruşuna göre öğretmen ders serisini belirler ve öğretmenin yönlendirmesi ile dersler yaklaşık 1 saat olarak yapılır.

Bedeni güçlendiren ayaktaki duruşlar, kasları uzatmaya yardımcı olan yer pozları, meditasyon ve nefes çalışmaları içerir.

Öğrenci günden güne güç ve esneklik kazandıkça yeni seriler ile desteklenir ve ihtiyacına göre ders programı düzenlenir.

Vinyasa yogada faklı konular üzerine çalışabilirsiniz.

Bedensel rahatsızlıklar, stres, formda kalma, sağlıklı bir hayat, bedensel farkındalık ya da ruhsal bir arayış sizi hatha yogaya yönlendirmiş olabilir.

Tüm bunların dışında aklınıza takılan bir soru olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.