Su Korkusu İçin Özel Yüzme Dersi

Su Korkusu İçin Özel Yüzme Dersi

Her yıl özellikle yaz aylarında insanlar deniz tatiline gitme hayalleri kurmaya başlar. Fakat bazıları için bu hayaller kumsalda oturmak ya da otel odasının camından denize bakmaktan ileri gidemez.

“Suya girmeyi düşünmek bile beni korkutuyor”, “sadece ayaklarım bile suya girse kendimi boğulacakmış gibi hissediyorum”, “daha önce çok denedim ama her seferinde başarısız oldum”. Bu sözleri söyleyenlerden biriyseniz ciddi bir su korkusu probleminiz olabilir.

Bu problemlerin grup yüzme derslerinde çözülmesi oldukça zordur. Grup derslerinde öğretmenin birden fazla öğrenci ile ilgilenmek zorunda olması özel ilgiye ihtiyacı olan öğrencilerin durumunu zorlaştırır.

Bu durumda bire bir özel ders her zaman çok daha etkilidir.

Su Korkusu”nu Yenmek

Derslerimizi ayaklarınızın yere bastığı havuzun derin olmayan tarafında başlatırız bu şekilde öncelikle suya alışma sürecinizi başlatmış oluruz. Yüzmeyi tamamen kendi başınıza yapabileceğiniz noktaya gelene kadar derin bir yerde yüzmenizi istemeyiz. Yüzme derdiniz ortadan kaldırdıktan sonra derin çalışmalara başlayabiliriz.

Öğretmen ihtiyaç duyduğunuz müddetçe sizinle birlikte suda  kalır. Sizi yalnız bırakmaz. Yıllar içinde geliştirdiğimiz farklı teknikler ile suya alışma süreciniz hızlanır ve su içinde bir öğretmene ihtiyacınız çok kısa sürede ortadan kalkar.

?

Ders sırasında hiç bir yüzme ekipmanını alışkanlık yapmaması açısından kullanmıyoruz. Sadece bone ve gözlük ve tabii ki siz 

Bu süreç boyunca sizden istediğimiz tek şey elinizden geldiğince ders programınızı aksatmamanız. Unutmayın ki en başarılı sonuçları ders programına uyan öğrenciler almaktadır.

Sudan korkan, su fobisi olan bir çok öğrenci ile bire bir çalışmış bir öğretmen olarak. Su korkusunun belirli seviyelerini çok rahatlıkla havuzda çözdüğümüzü söylebilirim.

Konu hakkında bilgi almak isterseniz yada benimle bire bir çalışmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.