Bali seni çağırıyor

17-24 Mart 2019, Ubud

Üzerimizde biriken kışın ağır enerjisini baharın ilk ışıkları ile Bali’nin tropikal ikliminde yoga ve meditasyon kampı ile atalım istedik.

Bali’nin eşsiz doğasını herkes duymuştur. Biz duymakla yetinmeyip onu yaşamaya, bütün hücrelerimizle bazen yağmurun, bazen güneşin tadını çıkarmaya gidiyoruz. Huzur içindeki yemyeşil pirinç tarlaları arasında yer alan yoga merkezimizde yoga ve meditasyon programımızı uygularken, Bali’nin özgün mimarisini yansıtan birbirinden güzel villa odalarında konaklayacağız.

8 gün boyunca sizi Bali’nin büyüleyici enerjisi, muhteşem doğası ile tanıştırmak, başlangıç ve ileri düzeyler için düzenlediğimiz yoga, meditasyon programlarıyla yolculuğunuzu zenginleştirmek, geriye eğilmeler, el dengeleri, farkındalık çalışmaları gibi atölyelerle beden ve zihin sınırlarınızı keşfetmeniz ve onları genişletebileceğiniz bir deneyim yaşatmak istiyoruz.

Bütün bunları yaparken sabah ve öğlen sağlıklı, besleyici vejetaryen yemeklerle Bali mutfağını tanıyarak hem bedenen hem ruhen besleneceğiz.

Eğitimler arasında zaman yaratarak inziva merkezimizin dışına ufak kaçamaklar yapacağız. Bu muhteşem ülkeyi, kültürünü ve misafirperver halkını daha yakından tanıyıp dans edecek, ateş ritüeli yapacak ve şifalı su tapınaklarını ziyaret edeceğiz.

Kamptan ayrılıp hayatınıza döndüğünüzde, cebinizde muhteşem anıların yanında evde uygulayabileceğiniz, yaşamınız boyunca size eşlik edecek ve zaman içinde daha da geliştirebileceğiniz bir meditasyon ve yoga pratiğiniz olacak. Sizi anda ve farkında tutacak, basitçe kullanılabilir teknikleri günlük yaşamınıza aktarabileceksiniz.

Kendinizi tamamen bu huzurlu alanın içine bırakmanız, rahatlamanız ve dinlenmeniz için yanı başınızda, sizinle olacağız.

Kamp kapsamında edinecekleriniz

Screen Shot 2018-11-15 at 18.33.49
Yoga

– Yoga pratiğinde yeniyseniz veya daha önce yoga yapmadıysanız kamp sonunda kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir yoga pratiği edilebileceksiniz.

– Hocaların elleriyle yönlendireceği yoga seanslarında pozlara doğru girmeyi ve güvenle pratik etmeyi öğreneceksiniz.

– Pratiğinizi daha güvenli hale getirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz yoga yardımcı materyallerini kullanıp pozları kendi beden yapınıza uygun şekilde düzenlemeyi öğrenebileceksiniz.

– Halihazırda bir pratiğiniz varsa kamp sırasında pratiğinizi derinleştirme fırsatı bulacak, geriye eğilmeler, el dengeleri gibi atölyelere katılarak beden sınırlarınızı nasıl genişletebileceğinizi keşfedebileceksiniz.

– Yoganın fiziksel, zihinsel ve ruhsal faydalarını bir kamp ortamında deneyimleyerek öğreneceksiniz.

Meditasyon

-Eğitmen yönlendirmesi ile herkes icin uygun ve uygulamasi kolay temel sekuler meditasyon tekniklerini ogreneceksiniz.
-Meditasyon nedir? Sekuler meditasyon nedir? Beden ve zihin sagligina etkileri nelerdir? Bilimsel calismalar ne diyor? Dogru oturus/durus nasil olmali? Alternatif oturus ve duruslar nelerdir? Meditasyon sirasinda nasil zorluklarla karsilasilir ve bunlar nasil asilir? gibi sorulariniza yanit bulabileceksiniz.
-Konsantrasyon meditasyonu turlerini ve analitik meditasyon orneklerini deneyimleyeceksiniz.
-Meditasyon ile bizi mutlu hissettiren duygu ve dusuncelerin zihnimizdeki yerini nasil guclendireceginizi ogreneceksiniz. Ayni zamanda bizi mutsuz hissettiren duygu ve dusunceleri nasil zayiflatacagimizi da meditasyonlarla pratik edebileceksiniz.
-Gunluk pratiginizi olusturmak icin gereken tum bilgileri kamp sirasinda ogrenmis olacaksiniz. Kamp bitiminde kendi ev pratiginiz icin gereken ozguven, bilgi ve beceriyi edinmis olacaksiniz.

Farkındalık çalışmaları (grup)

– Günümüzün en büyük hastalıkları arasında olan, bizi mutsuz eden stres, endişe, öfke, kibir, kıskançlık gibi rahatsız edici duyguların yerine sevgi, nezaket, saygı, empati, neşe gibi duyguları hayatımıza nasıl ekleyebileceğimiz sorusu etrafında aktif grup çalışmaları yapacağız.

Serbest zamanlar

– Boş vakitlerinizde dilerseniz havuzda yüzebilecek, pirinç tarlalarına bakan verandanızda keyif yapabilecek, sosyalleşmek isterseniz kamp arkadaşlarınızla ortak alanlarda tanışıp sohbet edebilecek, yanı başımızdaki Ubud şehrinin pazarlarında yerel ürünler satan dükkânları ziyaret edebileceksiniz.


Kimler katılabilir

– Halihazırda yoga ve meditasyon pratiği olanlar ve pratiğinde derinleşmek isteyenler

– Yoga ve meditasyona yeni başlayanlar

– Evde kendi başına yoga ve meditasyon pratiği oluşturmak isteyenler

– Bir yoga stüdyosunda katıldığı grup derslerine kıyasla farkındalığı daha yüksek pratik yapmak isteyenler

– Yoga hocası olan veya ileri seviyede yoga yapıp pratiğini günlük koşturmacadan uzak bir ortamda derinleştirmek isteyenler

– İş hayatında anlam kaybı, stres ve organizasyon, odaklanma sorunu yaşayanlar, iş performansını arttırmak isteyenler

– Sınav stresi, endişe ve motivasyon konularında zorlanan öğrenciler (13 yaş ve üstü)

– Yoga ve meditasyonu hayatına sağlık amacıyla katmak isteyenler

Günlük Akış Örneği

Kampımız 17 Mart akşamı tanışma toplantısı ile başlayacak, 24 Mart öğleden sonra sona erecek.

– Sabah uyandığımız andan itibaren öğlen yemeğine kadar sessizlik inzivasında olacağız.

– 06.30 – 07.00 Pratiğimiz meditasyon ile başlayacak. Seküler meditasyon tekniklerini öğrenecek ve deneyimleyeceksiniz.

– 30 dakika dinlenme çay/kahve molası

– 07.30 – 09.30 yoga pratiği

– 09.30 sessizlik içinde kahvaltı – serbest zaman

– Öğlen yemeği – Sessizlik inzivasının sonu. Dilerseniz artık sohbet edebilirsiniz 🙂

– 16.00 Atölyeler

– 18.30 Akşam yemeği – serbest zaman

*Bazı günler öğlen yemeğinden sonra yoga merkezi dışında gezilerimiz olacak. Bazı akşamlar ise yoga merkezi dışında etkinliklere katılacağız.

*Pratikler her seviyeye açık olacak. Farklı seviyeler için ihtiyaç duyulduğunda farklı programlar ve desteklerle yanınızda olacağız.

Eğitmenlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin

hocalarrr

Yoga Merkezi, Konaklama ve Ücretler Hakkında Bilgi İçin

fff